Стрілець, що не старіє. Знайомтеся, українець Олег Перетяка, який став кіберспортсменом у 60 років

Ageless Shooters Fans via Facebook

Об этом сообщает Руспрес

Олег Перетяка

Ageless Shooters Fans via Facebook


61-річний українець Олег Перетяка відкрив для себе кіберспорт рік тому. Військовий психіатр за професією, він почав професійно грати в Counter-Strike GO — один з найпопулярніших багатокористувацьких шутерів у світі.

Радіо НВ розпитало Перетяку про те, як він прийшов до свого нового захоплення, а також про киберспортівні турніри і його команду Ageless Shooters (або Стрільці, що не старіють). Публікуємо скорочену і відредаговану версію його інтерв’ю.

Кіберспорт — це відкриття, яке відбулося зі мною в минулому році. До цього я не мав ніякого відношення до кіберспорту. Мої діти ще в школі грали в Counter-Strike, а я їм перешкоджав, говорив: «Хлопці, не займайтеся дурницями». Ховав мережевий шнур, щоб не грали — вони знаходили його (я навіть про це не знав), грали, а потім клали на місце. Коли я про це дізнався, знову заборонив, але вони пішли в клуб і грали там.

У минулому році я побачив оголошення, що в команду з Counter-Strike запрошуються гравці віком 55+, яка буде грати проти шведів, чемпіонів світу з середнім віком гравців 71 рік. Була сформована команда; ми подивилися, хто як стріляє і володіє комп’ютером, і пройшли відбір.

Мені було дуже цікаво подивитися на комп’ютерні ігри. У молодості я мав перший розряд з бойової стрільби, ось я й подумав — перевірю себе, як я можу стріляти в іграх. Виявилося, що не зовсім здорово. Але я завжди намагаюся домогтися успіху в тому, що у мене не виходить.

Кіберспортивна команда Ageless Shooters / Фото: Ageless Shooters Fans via Facebook

З іншого боку, як лікар-психіатр я можу сказати, що для людей похилого віку ігри якоюсь мірою сприяють тому, щоб мозок не розслаблявся, не старів, і допомагає в боротьбі з передчасною старістю. Можна сказати, це профілактика деменції (старечого недоумства) або усіляких інших проблем, які виникають в літньому віці.

Але це палиця з двома кінцями: коли перед тобою миготять образи, і ти повинен одночасно працювати руками, головою; керувати якимось чоловічком, стріляти, зброю міняти, і всюди вибухи — перший час від емоцій у мене боліла голова, і я приходив додому, як причмелений. Але через деякий час все встало на свої місця.

Розвивається мікромоторика — людина починає думати і відразу ж управляти [персонажем]; пожвавлюються нейронні зв’язки в голові, людина якоюсь мірою починає не тільки працювати, а емоційно переживати всі ці речі. Я думаю, не тільки для молодих, але й для людей нашого віку це інтерес, який дозволяє розвинути себе і якоюсь мірою не допустити швидкого старіння.

Дуже важливо, щоб команда виграла. Адже перемагає не одна людина — поодинці вона завжди програє

Спочатку ми займалися в кіберклубі, який знаходиться в підземному містечку близ Бессарабки: сидять молоді хлопці — шум, гам, мат і все інше можна було почути. Потім ми зрозуміли, що потрібно все-таки займатися командною грою [окремо], нам виділили місце, і ми зараз збираємося три рази на тиждень, по дві години займаємося. З нами працює тренер і молоді хлопці — супер! Коли вони з ножем літають перед тобою, ти не можеш потрапити в них з пістолета або з автомата, то думаєш: скільки нам ще потрібно тренуватися?

Вони нам показують основні правила: як потрібно користуватися гранатами, іншими видами озброєння, як будувати тактику командної гри. Коли я граю вдома — там люди грають лише заради того, щоб повбивати кого-небудь, у них немає завдання поставити бомбу в потрібне місце, відстояти її, немає стратегії. А тут ми вивчаємо і тактичні речі: де встановити бомбу, щоб потім «поставити» дим в певному місці, куди кинути гранату і т. д. Це дуже важливо для того, щоб команда виграла, адже перемагає не одна людина — поодинці вона завжди програє.

Фото: Ageless Shooters Fans via Facebook

Зараз нас сім — дві жінки і п’ять чоловіків. Команда побудована так: п’ятеро осіб основного складу, дві особи в резерві (всяке буває — у когось домашні проблеми, захворів і так далі, тому ми завжди на підстраховці). Серед нас дуже різні люди: і бухгалтер, і лікар, і бізнесмен, і один IT-вець.

Наше перше міжнародне змагання відбулося у вересні минулого року на Comic Con, це була дружня зустріч Україна — Швеція. І чемпіони світу — шведи — програли нашій команді з рахунком 16: 1. Ми після цього запитали: «Хлопці, ви, напевно, хочете реванш?» — «Ой, ми повинні подумати». І вони досі думають. Однак ми чекаємо зустрічі з ними і активно готуємося до інших.


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/ukraine/events/kibersport-ukrajinec-stav-profesiynim-geymerom-u-60-rokiv-novini-ukrajini-50070044.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя